Vítejte na webových stránkách Tj Sokolu Vrchoslavice

OSLAVY 90 LET VÝROČÍ ZALOŽENÍ

……..Ve zdravém těle zdravý duch…………..

aneb ve Vrchoslavicích  máme Sokol již 90 let a tak jsme to oslavili.

 

Tato známá Mánesova myšlenka se stala krédem všech příznivců pohybu a vtiskla vlastenectví novou podobu . Spojení lásky k vlasti s pohybem a zároveň rozvoj člověka po stránce tělesné, morální i sociální, se příliš, od svého vzniku – založení Sokola, neliší. 

Ve Vrchoslavicích patří Sokol a jeho činnost k základním kulturním aktivitám obce. Samotná jednota byla v naší obci založena v roce 1921.  Za desetiletí aktivní činnosti se podařilo vybudovat důstojné místo pro sportovní i kulturní vyžití v místní sokolovně. Tato budova prošla v roce 2006 kompletní rekonstrukcí a plánů do budoucna, které by umožnily ještě efektivnější využívání těchto prostor, není málo. Stejně tak jako sportovní areál Zamlýní, který se v posledních letech proměnil v příjemné přírodní prostředí pro pořádání sportovních turnajů, společenských zábav či mnohých aktivit pro děti. V současné době  se v naší obci pyšní členstvím v Sokole 135 osob.  Nabídka sportovních i kulturních aktivit je pestrá a přístupná všem občanům.

Oslavy založení Sokola připadly na slunečné podzimní dny na 24. – 25. září 2011.  Sobotní část oslav začala slavnostním průvodem. V jeho čele  se představili vlajkonoši s vlajkami obce Vrchoslavice, jednoty sokol Vrchoslavice  a vlajky místního Sboru dobrovolných hasičů. Za nimi pochodovaly  dva nejmladší soubory mažoretek DDM ORION Němčice nad Hanou a za doprovodu Dechového orchestru mladých ZUŠ Němčice nad Hanou se celý průvod ubíral směrem od sokolovny k sportovnímu areálu na Zamlýní, kde probíhal program celého odpoledne.  Průvod tvořili všichni účastníci programu a měli tak možnost zapojit se do této společenské události obce. Děti z MŠ Vrchoslavice pod vedením paní učitelek Blanky Pospíšilové  a Kateřiny Handlové si připravily naprosto strhující vystoupení v rytmu sportovního fenoménu ZUMBY. S tímto latinskoamerickým cvičením se předvedly také cvičenky, které pravidelně formují svá těla pod vedením Broni Handlové. V programu se také vystoupilo přes 20 malých cvičenců, kteří se připravují na soutěže a závody pod taktovkou Broni  Žáčkové.  Mažoretkové soubory Babyorionky a Miniorionky, působící pod DDM ORION se ukázaly ještě v programu se svými podiovými sestavami. Pestrým bodem příjemného odpoledne pak bylo spontánní zapojení účastníků oslav do ukázkového vystoupení  Stepaerobiku, který připravuje pravidelně Eva Zmeškalová.

    Dojemným okamžikem celého odpoledne bylo předávání vyznamenání a poděkování lidem, kteří svou prací přispěli k udržení jednoty ve Vrchoslavicích a nedovolili zánik Sokola.  Své ocenění si tak odnášeli pan Jiří Řezáč, František Coufalík, Josef a Pavla Šrámkovi a paní Oldřiška Svozilková.

Pohodové odpoledne tak plynule přešlo ve večerní společenskou zábavu, na které zahrála skupina Kanci paní nadlesní a svou hudební produkcí přilákala přes 300 účastníků.

Nedělní část oslav se nesla v kulturním duchu a to pohádkou pro malé i náročnější diváky. Po třetí odpolední hodině se vrchoslavská sokolovna zaplnila do poslední židličky. Divadelní soubor Na štaci z Němčic nad Hanou odehrál v další repríze svou pohádku Královna Koloběžka I a zakončil tak dvoudenní oslavy našeho Sokola.

Oslavy 90.výročí založení Sokola tak proběhly  velmi úspěšně a to i díky získané dotaci z Olomouckého kraje a  dotaci od obce  Vrchoslavice. Nezanedbatelná je pomoc členů Sokola. Všem moc děkujeme.

Bc. Daniel Svačina, starosta TJ SOKOL Vrchoslavice

 

 

logo-olomouckeho-kraje-gif.JPG
sokol_vrchoslavice_001.jpg
sokol_vrchoslavice_006.jpg
sokol_vrchoslavice_007.jpg
sokol_vrchoslavice_008.jpg
sokol_vrchoslavice_016.jpg
sokol_vrchoslavice_017.jpg
sokol_vrchoslavice_018.jpg
sokol_vrchoslavice_019.jpg
sokol_vrchoslavice_023.jpg
sokol_vrchoslavice_031.jpg
sokol_vrchoslavice_041.jpg
sokol_vrchoslavice_045.jpg
sokol_vrchoslavice_048.jpg
sokol_vrchoslavice_051.jpg
sokol_vrchoslavice_055.jpg
sokol_vrchoslavice_056.jpg
sokol_vrchoslavice_064.jpg
sokol_vrchoslavice_065.jpg
sokol_vrchoslavice_090.jpg
sokol_vrchoslavice_097.jpg
sokol_vrchoslavice_098.jpg
sokol_vrchoslavice_104.jpg
sokol_vrchoslavice_106.jpg
sokol_vrchoslavice_107.jpg
sokol_vrchoslavice_069.jpg
sokol_vrchoslavice_072.jpg
sokol_vrchoslavice_081.jpg
sokol_vrchoslavice_082.jpg
sokol_vrchoslavice_083.jpg
sokol_vrchoslavice_088.jpg

Máte zájem si zacvičit
TJ Sokol Vrchoslavice nabízí .

spoustu sportovních aktivit pro radost a relaxaci.

Bližší informace najdete na odkazech naší sportovní činnosti

Máte zájem se vzdělávat v oblasti sportu
TJ Sokol Vrchoslavice vás podpoří.

Ústřední škola ČOS pořádá spoustu kurzů, školení a seminářů, které jsou zaměřeny pro trenéry, cvičitele či zdravotníky v oblasti sportu.

Bližší informace a přihlášky na tyto kurzy a školení najdete v sekci Sokolská župa prostějovská - Vzdělávací kurzy
TJ Sokol Vrchoslavice, Vrchoslavice 110, 798 27 Němčice nad Hanou
mob: +420 724 985 352
email: TjSokolVrchoslavice@email.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one