Vítejte na webových stránkách Tj Sokolu Vrchoslavice

ZUMBA

ZUMBA je dynamický zábavný fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. ZUMBA je založena na principu intervalového kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalejší a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla (nejvíce v oblasti trupu, budete tedy mít štíhlý pas a pevné bříško). Cvičí se na úžasnou veselou motivující hudbu, která Vám sama hýbe tělem !!! Nemusíte se ale bát, že byste během lekce nestíhali!  Lekce Zumby zvládne úplně každý, nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice. Není vůbec nutné dokonale napodobovat pohyby instruktorky. Ta je pro Vás pouze "inspirací".... Můžete si pohyby provádět, jak se Vám chce a podle toho, jak se právě cítíte. 
Při hodině si ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party.


Nejpoužívanější taneční styly

Merengue: Za kolébku se považuje Dominikánská republika, ale také se může najít na Haiti a Santo Domingu. Poměrně rychlý tanec, kde je rytmus kolem 120–160 bpm (beats per minutes= údery za minutu). Každý úder je stejný. Používají se tyto nástroje: tambora, bubny, trumpety a guiro.


Salsa: Můj nejoblíbenější taneční styl je směs karibských kultur a je silně ovlivněn Kubou, Afrikou a Španělskem. Populární se salsa stala až v New Yorku a v Floridě, kde je slavná až dodneška. Používají se timpany, trumpety a trombony. Salsa má výrazné beaty a je velmi rychlá (okolo 180 bpm).

Cumbia: Rytmy až z Kolumbie, Jižní Ameriky, ale silné ovlivnění je i Afrikou a Evropou. V začátcích se používaly perkusy a pouze hlas, později se přidaly další nástroje. Cumbia je často spojována s tropickou a kreolskou příchutí muziky. Perkusy jsou základ a další nástroje se používají guiro, harmonika a tambora.

Reggaeton: Je z Jamaiky a je velmi populární v Puerto Ricu a Panamě. Obsahuje tvrdé rytmy a základem jsou bubny. Někdy se mu říká "hudba ulice".

Vystoupení Zumby na Župním plese v Němčicích nad Hanou 26.2.2011

Vystoupení Zumby na Župním plese v Němčicích nad Hanou 26.2.2011

Dne 26.2.2011 se konal v Němčicích nad Hanou Župní společenský ples. Tuto akci uspořádala Župa Prostějovská ke 100.výročí Sokola v Němčicích n/H. Oslovili nás, zda bychom předvedly naší Zumbu a ukázaly co umíme. Myslím že se nám vystoupení zdařilo a snad se i líbilo.

Složení naší sestavy : naše cvičitelka Broňa Žáčková ( na fotce chybí), z leva Kamča Holubová, Venda Churá, Zdenka  Andrášková, Iveta Žvátorová, Daniela Přecechtělová a Renča Řezáčová.

Zumba-Zupni ples Nemcice 26.2. 002.jpg
Zumba-Zupni ples Nemcice 26.2. 003.jpg
Zumba-Zupni ples Nemcice 26.2. 004.jpg
Zumba

Zumba

Přijďte si s námi zacvičit každou středu a pátek od 18 - 19h.

Předcvičuje Broňa Žáčková

1

Máte zájem si zacvičit
TJ Sokol Vrchoslavice nabízí .

spoustu sportovních aktivit pro radost a relaxaci.

Bližší informace najdete na odkazech naší sportovní činnosti

Máte zájem se vzdělávat v oblasti sportu
TJ Sokol Vrchoslavice vás podpoří.

Ústřední škola ČOS pořádá spoustu kurzů, školení a seminářů, které jsou zaměřeny pro trenéry, cvičitele či zdravotníky v oblasti sportu.

Bližší informace a přihlášky na tyto kurzy a školení najdete v sekci Sokolská župa prostějovská - Vzdělávací kurzy
TJ Sokol Vrchoslavice, Vrchoslavice 110, 798 27 Němčice nad Hanou
mob: +420 724 985 352
email: TjSokolVrchoslavice@email.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one