Vítejte na webových stránkách Tj Sokolu Vrchoslavice

XV. VŠESOKOLSKÝ SLET

Více než 10 500 cvičenců všech věkových kategorií vystoupilo ve 12 skladbách ČOS, ve dvou skladbách ČASPV, na ploše diváci rovněž potleskem přivítali i skladby zahraničních účastníků – slovenských sokolů ve skladbě „My a my“ a dále dánských hostů z DGI a Ollerup Team.
Nejpočetnější skladbou byla „Česká suita“, v níž vystoupilo zhruba 1800 žen. Druhou nejvíce obsazenou byla skladba „Jen pro ten dnešní den“.
Ve večerním programu 5. července zhlédli diváci celkem 11 skladeb a ocenili výkony a disciplínu, kterou za deště a doprovodu blesků a hromu cvičenci předvedli. Druhý den, kdy počasí již více přálo, sledovali diváci rovněž jedenáct skladeb, z nichž pět bylo uvedené v obou dnech.
V jednotlivých skladbách rovněž cvičili sokolové, kteří se na tento sokolský svátek slétli z celého světa. Na sletu bylo celkem 1276 zahraničních účastníků.
Celý dvoudenní program hromadných skladeb a zároveň celý sletový týden, jímž vyvrcholily oslavy 150. výročí vzniku Sokola, zakončila starostka ČOS sestra Hana Moučková, která ve svém závěrečném projevu mimo jiné poděkovala všem účastníkům – jak cvičencům, tak cvičitelům a všem, kteří se na organizaci a na organizačně technickém a materiálním zajištění sletu podíleli –, a popřála zdar XVI. všesokolskému sletu 2018, který se bude konat v roce mimořádně významném pro náš stát, v roce 100. výročí samostatnosti, vzniku Československé republiky.

Česká obec sokolská v roce 2012 oslaví 150. Výročí svého založení – založení sokola. Nejdůležitejší z akcí, které se budou při této příležitosti konat, je XV. všesokolský slet. Tento slet je již čtvrtým sletem od obnovy sokola v roce 1990, to dokazuje správný směr současných sokolských myšlenek, které jsou postaveny na šíření programu sport pro všechny a propagaci zdravého životního stylu pro všechny věkové kategorie.

http://www.vsesokolskyslet2012.eu/


Máte zájem si zacvičit
TJ Sokol Vrchoslavice nabízí .

spoustu sportovních aktivit pro radost a relaxaci.

Bližší informace najdete na odkazech naší sportovní činnosti

Máte zájem se vzdělávat v oblasti sportu
TJ Sokol Vrchoslavice vás podpoří.

Ústřední škola ČOS pořádá spoustu kurzů, školení a seminářů, které jsou zaměřeny pro trenéry, cvičitele či zdravotníky v oblasti sportu.

Bližší informace a přihlášky na tyto kurzy a školení najdete v sekci Sokolská župa prostějovská - Vzdělávací kurzy
TJ Sokol Vrchoslavice, Vrchoslavice 110, 798 27 Němčice nad Hanou
mob: +420 724 985 352
email: TjSokolVrchoslavice@email.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one